Samochód koncepcyjny EZ-ULTIMO to autonomiczny, elektryczny, inteligentny i współdzielony pojazd przyszłości zapewniający użytkownikom doświadczenie klasy premium. EZ-ULTIMO, dostępne na żądanie, na jedną podróż, na godziny lub na dzień to rozwiązanie dla osób, które chcą skorzystać z ekskluzywnej przejażdżki po mieście lub wycieczki po turystycznych atrakcjach. To także rozwiązanie dla firm, które chcą poszerzyć ofertę swoich usług premium.
Nadchodzi nowa era. Zmieniają się trendy w konsumpcji, a klienci w coraz większym stopniu są zainteresowani usługami przewozu na żądanie. EZ-ULTIMO stanowi zapowiedź nowej ery i oferuje ekskluzywne doświadczenie jazdy samochodem-robotem, który można spersonalizować w zależności od dostawcy usługi – powiedział Laurens van den Acker, wiceprezes Grupy Renault ds. Corporate Design. – Zainspirowany nowoczesną architekturą, idealnie wpisujący się w inteligentne miasta przyszłości, EZ-ULTIMO oferuje ekskluzywne doświadczenie mobilności dla wszystkich. Wraz z nadejściem autonomicznych, inteligentnych samochodów elektrycznych wchodzimy w nowy, pasjonujący rozdział projektowania samochodów.

Design odwołujący się do emocji i zainspirowany francuską elegancją_

EZ-ULTIMO otwiera nowe perspektywy przed designem Renault. Na pokładzie samochodu-robota podróżujący może w pełni wykorzystać czas jazdy. Wnętrze zaprojektowane jest jak prywatny komfortowy salon, wyposażony we wszystkie usługi, potrzebne by zapewnić odpoczynek lub rozrywkę.
Ciepła i komfortowa stylistyka EZ-ULTIMO ucieleśnia koncepcję EASY LIFE marki Renault. Szerokie, automatycznie otwierane drzwi zapewniają łatwe wsiadanie, a do pasażera podjeżdża obrotowy fotel. Pasażerowie, ukryci pod przeszkloną wielopłytkową konstrukcją górnej części nadwozia, są niewidoczni dla przechodniów. Niepowtarzalne wyrafinowane wnętrze EZ-ULTIMO zostało zaprojektowane z użyciem luksusowych materiałów: drewna, marmuru i skóry. Wyraźnie widać inspiracje ze świata architektury wnętrz. Pasażerowie mają do dyspozycji piękne, wyrafinowane wnętrze sprzyjające odprężeniu.

Nowe możliwości spędzania czasu w samochodzie_

Pojawienie się inteligentnych i autonomicznych samochodów zmienia nasz sposób korzystania z nich. Marka Renault jest przekonana, że należy na nowo przemyśleć sposób spędzania czasu w samochodzie i rozwinąć nowe, wzbogacające możliwości, zarówno na płaszczyźnie prywatnej, jak i zawodowej. Dlatego też Grupa nawiązała kontakt z branżą mediową i podpisała pierwszą umowę o współpracy edytorskiej z Grupą Challenges w celu opracowania Augmented Editorial Experience (AEX). AEX umożliwia przeżycie niezwykle realistycznego, immersyjnego doświadczenia na pokładzie samochodu dzięki połączeniu spersonalizowanych treści i interfejsu multimedialnego. Każda podróż może teraz stać się unikatową okazją do nauki, tak jak to pokazuje EZ-ULTIMO.

Przyszłość współdzielonej mobilności według Grupy Renault_

EZ-ULTIMO jest trzecim samochodem koncepcyjnym Renault, testującym usługi mobilności miejskiej z wykorzystaniem autonomicznych, inteligentnych i współdzielonych samochodów
z napędem elektrycznym. EZ-ULTIMO zostało zaprojektowane na tej samej modułowej platformie co EZ-GO, miejski samochód-robot na żądanie i EZ-PRO, autonomiczny
pojazd-robot przeznaczony do obsługi dostaw „ostatniego kilometra”. Zaprezentowane przez Renault i zainspirowane pragnieniem stworzenia oferty zrównoważonej mobilności dla wszystkich, trzy elektryczne i autonomiczne concept cary są doskonałą ilustracją wizji zrównoważonej i współdzielonej mobilności jutra.