ISRAEL SQUARE
COBE + SWECO ARCHITECTS_

Ukończony w 2014 r.
Lokalizacja: Central Copenhagen, Dania
Powierzchnia: 12.500 m2
Przebudowa Placu Izraela zapewnia nie tylko obszerny parking podziemny, ale także innowacyjną przestrzeń publiczną, która funkcjonuje zarówno jako krajobraz społeczny, jak i zintegrowana ekologia retencyjna.
Funkcje takie jak miska do skateboardingu i zatopione kanały powierzchniowe prowadzą do gromadzenia się wody deszczowej. Zaprojektowana struktura w deszczowe dni na chwilę przekształca brukowany krajobraz w quasi-mokradło.
Fot.: Rasmus Hjortshøj – COAST | www.cobe.dk

PARKING & MORE
HHF ARCHITECTS_

Ukończony w 2014 r.
Lokalizacja: Basel, Szwajcaria
Powierzchnia: 8.000 m2
Parking & More to połączenie parkingu, przestrzeni publicznej i usług.
fot.: www.hhf.ch

PARK ‘N’ PLAY
JAJA ARCHITECTS_

Ukończony w 2016 r.
Lokalizacja: Nordhavnen, Kopenhaga, Dania
Powierzchnia: 2.400 m2
Park ‘n’ Play jest próbą urozmaicenia standardowego parkingu poprzez zapewnienie podwyższonej przestrzeni do zabawy na najwyższym piętrze.
Fasada jest urozmaicona poprzez włączenie roślinności i warstwowych materiałów o różnej przezroczystości, które nadają głębi sieci strukturalnej, podczas gdy dach (zwykle niedoceniany element przy budowie parkingu) jest przekształcony w dynamiczny plac zabaw i przestrzeń publiczną.
Fot.: Rasmus Hjortshøj – COAST | www.ja-ja.dk

1111 LINCOLN ROAD
HERZOG & DE MEURON_

Ukończony w 2010 r.
Lokalizacja: Miami Beach, Florida, USA
Powierzchnia: 2.510 m2
Struktura w Lincoln Road to wielofunkcyjny projekt, który działa jednocześnie jako parking, podwyższona powierzchnia handlowa i prywatna rezydencja.
Ten konkretny organizm jest godnym uwagi przykładem węzła mobilności, który osiąga sukces dzięki swojej bliskości i umożliwia różnorodne funkcje programowe.
Fot.: Maciej Lulko, Fotografia Architektury | foto-ml.pl