_Vincent Carré

Przewodniczący jury

W 2009 roku objął stanowisko światowego dyrektora ds. sprzedaży i
marketingu w firmie Dacia i zarządzał ogólnoświatowym wprowadzeniem Dustera. W
2013 roku wszedł w świat samochodów elektrycznych jako światowy Dyrektor
Sprzedaży i Marketingu EV zarządzając sprzedażą samochodów elektrycznych
Renault oraz transformacją procesu sprzedaży. W 2015 roku został szefem Grupy
Renault w Belgii. Powrócił do Francji w 2017 roku, aby zarządzać Electric Cars,
Connected Cars i New Mobilities w Europie.

Wojciech Drzewiecki_

Członek jury

Prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. Ukończył Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. W latach 90. rozwijał działalność analityczną, stopniowo poszerzając zakres zbieranych informacji. Dzisiaj opracowania Samaru wykorzystywane są przez producentów i dealerów, ale także przez rząd, banki, i firmy leasingowe. Dobra znajomość branży pozwoliła na uruchomienie współpracy ze wszystkimi liczącymi się na świecie firmami działającymi w zakresie analityki rynkowej. Jest autorem wielu artykułów i opracowań dotyczących rynku.

_Radosław Gajda

Członek jury

Opowiada o architekturze. Najpierw opowiadał o niej wszystkim znajomym z liceum. Spacer, przejazd autobusem, czy szkolna wycieczka były zawsze świetnymi okazjami, by trochę o niej pogadać. Potem na studiach o architekturze. Zaraz po dyplomie spełniło się jego marzenie – zaczął wykładać historię architektury. Prowadzi także wideobloga na kanale YouTube „Architecture is a good idea”, gdzie stara się pokazać wszystkim, że architektura to dobry pomysł.

KRZYSZTOF HERMAN_

Członek jury

Dr inż. architekt krajobrazu. Adiunkt w Katedrze Sztuki Krajobrazu SGGW, nauczyciel akademicki na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu oraz na kierunku Gospodarka Przestrzenna. Stypendysta Fundacji Fulbrighta na Harvard Graduate School of Design w USA. Finalista konkursu “Polacy z Werwą”. Projektuje tereny zieleni i przestrzenie publiczne. Jest współautorem zwycięskich koncepcji konkursowych drugiego etapu Bulwarów Wiślanych w Warszawie i rewitalizacji parku Pole Mokotowskie (współpraca z WXCA).

_Małgorzata Kuciewicz

Członek jury

Autorka projektów służących pobudzeniu refleksji nad przestrzenią miast, wystaw i obiektów architektonicznych. Wspólnie z Simonem De Iacobis tworzy grupę projektową CENTRALA – warszawskie studio realizujące program niezależnych badań, reinterpretacji i interwencji dążących do odnowy języka architektury i miasta. Spopularyzowali min. powojenny modernizm, dorobek Zofii i Oskara Hansena, Warszawiankę. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych. Współautorka wystawy “Amplifikacja natury” w Pawilonie Polskim na Biennale Architektury w Wenecji w 2018.

Iga Mościchowska_

Członek jury

Projektant doświadczeń i badacz interfejsów. Jako trener i facylitator wspiera firmy w budowaniu i rozwoju kompetencji zespołów tworzących produkty i usługi cyfrowe. Współautorka bestsellerowej książki “Badania jako podstawa projektowania user experience”. Pomysłodawca i opiekun merytoryczny studiów podyplomowych UX & Product Design na AGH. Współtworzy cykliczne badanie dojrzałości branży UX w Polsce. Od lat szkoli zespoły w dziedzinie projektowania doświadczeń użytkowników (Capgemini, Interia, Onet, Polska Press, Pracuj, Samsung, Santander Bank). Jest mentorem w programie akceleracyjnym Google Launchpad. Założyła i współtworzyła przez sześć lat studio projektowo-badawcze WitFlow, gdzie realizowała projekty dla takich klientów jak eBay, Opera Software, Tauron czy KGHM.

_Łukasz Wojciechowski

Członek jury

Architekt, współzałożyciel pracowni VROA Architekci, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, działacz Fundacji Jednostka Architektury. Autor książki “We wstecznym lusterku. Architektura i samochody w XX w.” Współprojektant m.in. Centrum Turystyki Biznesowej przy Hali Stulecia we Wrocławiu i adaptacji schronu na Muzeum Współczesne Wrocław nominowanej do Nagrody Miesa van der Rohe. W wolnym czasie rysuje komiksy.