Kto zdobędzie 20 tys. zł? W prestiżowym konkursie „Renault Easy City. Design the Future” biorą udział 24 osoby
  • Zakończył się czas przyjmowania zgłoszeń do konkursu „Renault Easy City. Design the Future” skierowanego do osób, które podobnie jak Renault chcą uczestniczyć w kreowaniu miast i transportu przyszłości.
  • Zadaniem uczestników było zaprojektowanie miejsca przesiadkowego z infrastrukturą dla autonomicznego, współdzielonego pojazdu Renault EZ-GO. Organizatorzy otrzymali 13 prac stworzonych przez 24 uczestników.
Zgłoszenia do konkursu „Renault Easy City. Design the Future” przesyłali zarówno studenci I roku, jak i osoby pracujące już zawodowo. Dominują uczestnicy związani z branżą architektoniczną, choć swoje prace zdecydowali się również przedstawić studenci wzornictwa przemysłowego czy absolwenci kierunków technicznych. Do udziału w konkursie zgłosiło się 130 osób, a ponad 30 wzięło udział w warsztatach dla uczestników. Wiele osób zdecydowało się na przygotowanie projektu w zespole i ostatecznie 24 uczestników nadesłało w sumie 13 prac.
Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie miejsca przesiadkowego z infrastrukturą dla elektrycznego, współdzielonego pojazdu autonomicznego Renault EZ-GO. W projekcie należało uwzględnić trendy w projektowaniu miast i usług mobilnych, a także potrzeby konkretnych użytkowników (tzw. person). Pula nagród dla laureatów wynosi aż 35 tys. zł: 20 tys. zł za zdobycie pierwszego miejsca, 10 tys. zł za drugie miejsce i 5 tys. zł za trzecie.
Wkrótce jury, któremu przewodniczy Vincent Carré, dyrektor w Grupie Renault odpowiedzialny za samochody elektryczne i nową mobilność, wybierze pięciu finalistów, a uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się 5 czerwca 2019 r. w centrum Warszawy. Częścią wydarzenia będzie także panel dyskusyjny z udziałem ekspertów oraz ekspozycja i pokazowe przejazdy Renault EZ-GO.
Komunikat do pobania
grafiki do pobrania